Endless Pools

Pływaj oryginalnie. Poczuj jakość najlepszych rozwiązań.

Od rehabilitacji w basenie Endless Pools do olimpijskiego złota

Historia o tym jak bracia Brownlee podnieśli się po kontuzjach, aby odnieść historyczne zwycięstwo w triatlonie w 2012 i 2016 roku.

Luty – zerwanie ścięgna Achillesa, sierpień – złoty medal olimpijski – Taką drogę przebył brytyjski triatlonista Alistair Brownlee w 2012 r. Większość tej drogi przeszedł na bieżni Endless Pools®.

„Kiedy uszkodziłem ścięgno Achillesa, pomyślałem, że jak najszybciej muszę znaleźć coś specjalnego, co jak najszybciej pozwoli mi wrócić do formy”, mówi Brownlee, najlepszy triatlonista świata. Emma Deakin, jego fizjoterapeutka, postawiła go na bieżnię wodną Endless Pools, aby mógł trenować w nieobciążającym środowisku.

„Od kiedy korzystam z basenu Endless Pool moje ścięgno Achillesa nie jest już sztywne. To ogromna korzyść”, mówi Brownlee. „Ten basen to zupełnie coś innego”.

Rzeczywiście, korzyści płynące z trenowania w basenie Endless Pool były tak wielkie, że Deakin postanowiła, że Brownlee będzie kontynuował trening w wodzie aż do Igrzysk Olimpijskich w Londynie, nawet kiedy mógł już biegać na lądzie.

Kiedy przyszedł moment wyścigu – zaledwie pół roku po poważnej kontuzji – Brownlee wyszedł na prowadzenie po pierwszym okrążeniu i nie dał się wyprzedzić już do końca.

W 2016 r. obaj bracia przeszli drogę od kontuzji do podium olimpijskiego w Rio. Alistair miał operację kostki zaledwie 9 miesięcy przed tym wydarzeniem. Jego brat, Jonny, który zdobył srebrny medal w Londynie w 2012 r., wtedy już wychodził na prostą po złamaniu przeciążeniowym w lewej kości udowej. Ich kontuzje nastąpiły w najgorszym momencie, stawiając pod znakiem zapytania ich formę na olimpiadę.

I znów zanurzyli się w basenach Endless Pool, zarówno w celach rehabilitacji, jak i treningu, który w innej formie był niemożliwy.

Triatlon w Rio to nieludzka przeprawa, dodatkowo utrudniona wysoką temperaturą i wilgotnością. Nie dziwi więc, że zyskała miano najcięższej dyscypliny w historii igrzysk olimpijskich. Wody opływające plażę Copacabana są znane ze wzburzonych fal, a podczas jazdy rowerem zawodnicy musieli pokonywać wzniesienia o nachyleniu 20 procent.

Bracia Brownlee szybko przepłynęli swój dystans, a potem trzymali się na czele peletonu podczas jazdy rowerem. W biegu osiągnęli mocną przewagę, jakby w ogóle nie mieli żadnych kontuzji. Dopiero na ostatnich 2 kilometrach Alistair wysunął się na prowadzenie i nie oddał go już do mety.

Alistair jest pierwszym triatlonistą wśród mężczyzn i kobiet, który zdobył 2 złote medale olimpijskie z rzędu. Od czasu olimpiady w Rzymie w 1960 r. są pierwszymi braćmi, którzy stanęli obok siebie na podium – jeden ze złotem, a drugi ze srebrem.

Nasza niezmiennie wysoka etyka pracy i zalety basenów Endless Pool pomogły braciom dwa razy wspiąć się po medale, co w innym przypadku byłoby niemożliwe.

Sięgnij po złoto z Endless Pool.

Zamów Bezpłatny katalog pomysłów Endless Pool i sprawdź, jak nasz basen może zmienić Twoje życie.

Tak, chciałbym otrzymywać wiadomości e-mail, z których dowiem się, jak Endless Pools może poprawić jakość mojego życia.

Nie użyczamy ani w jakikolwiek inny sposób nie udostępniamy informacji osobowych. Możesz być spokojny, Twoja prywatność ma dla nas najwyższą wartość.

Zamów bezpłatny katalog produktów

Aby wyrazić zgodę lub brak zgody na używanie plików cookie na tych stronach, wystarczy kliknąć na jeden z linków poniżej: